2014 yılında iki kurucu üye tarafından temelleri atılan Wellplast Ambalaj Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti., plastik imalatı sektöründe ülkemizde üretimi olmayan ve ithal edilen özel ürünlerin imalatını yaparak ülkeye kazanımını sağlamak amacıyla kurulmuştur.


Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kahve severler gün geçtikçe artmaktadır. Kaliteli kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kahve severler tarafından kahve seçimi için en önemli unsuru haline gelmiştir. Bu yüzden fermantasyon sürecini en sağlıklı şekilde atlatan kahveler daha fazla rağbet görmektedir. Hedefimiz ise ambalajlanan kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kaybolmadan nihai kullanıcıya kadar ulaşmasını sağlamaktır.
Wellplast Valve olarak özellikle kahve sektöründe kullanılan kahve valfinin imalatıyla yoğunlaşmıştır. Firmamız bütün enerjisini bu bölümde harcamaktadır ve bütün yatırımlarını bu sektörde yapmaktadır. Her geçen gün kalitemizi arttırmayı görev edinen şirketimiz kısa sürede dünyada adını duyurmayı başarmıştır.
Üretimini yaptığımız ürün yoğunlukla kahve sektöründe kullanılıyor olsa da, peynir ,zeytin, tarım ilaçları ve kimyasal ürünlerde de kullanımı bulunmaktadır.
Üretimini yaptığımız valfler tamamen kendi bünyemizde bulunan ar-ge çalışmalarımız sonucu üretilmiş özel otomasyonlu makinalarda el değmeden üretilmektedir. Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu firmamızda bütün üretim izinleri gerekli mecralardan alınmış olup ayrıca belirli dönemlerde tarafsız onaylı kuruluşlardan da ürünlerimiz test ettirilmektedir.

Hedefimiz gün geçtikçe büyüyen şirketimizin gıda ürünlerinde kullanılan valflerin kullanıcıların taleplerini karşılamak, kaliteli ürünü daha uygun fiyatlarda ve depolama maliyetlerini minimize ederek, ihtiyaçları doğrultusunda tedariklerini sağlamaktır.

Wellplast Valve faaliyet de bulunduğu sektöre tam olarak odaklanmaktadır. Müşterilerinin talepleri doğrultusunda, yüzde yüz uyum içinde gelişmektedir. Çalışmalarımızın ve tutumumuzun müşterilerinin üzerindeki etkisini değerlendirerek müşteri memnuniyetini temel almaktayız.


Müşteri odaklı çalışmanın sürekliliğini sağlayarak, tedarik süreçlerinin, depolama sorunlarının ve yüklü miktarda ürün alarak bütçenin gereksiz kullanılmasının önüne geçerek müşterilere daha mantıklı çözümler sunmaktayız. Müşterilerinin ihtiyaçlarını önceden öngörerek, en uygun çözümleri hızlı şekilde bulmak ve ihtiyaçları kısa sürede karşılamak için sürekli araştırma ve iş geliştirmeye büyük önem vermektedir. Wellplast, müşteri taleplerine daha da iyi yanıt verebilmek için kalitesini ve kapasitesini her geçen yıl arttırmaktadır.

Yönetici Mesajı